Плануючи візит до гінеколога: кілька важливих порад

Записатись на прийом
Головна » Блог » Поради від гінеколога » Плануючи візит до гінеколога: кілька важливих порад
Стаття

Гінекологічне обстеження є досить важливим моментом для кожної жінки. І природньо, що багатьох турбує питання — як потрібно підготуватись? Але сьогодні ми хочемо зосередитись на речах, від яких краще утриматись перед візитом до гінеколога.

Не використовуйте протизаплідні свічки і гелі

Перед записом на прийом до гінеколога важливо зберегти природну флору піхви, щоб лікар міг об’єктивно оцінити стан вашого здоров’я і забезпечити точність результатів аналізу мазка. Нешкідливі на вигляд контрацептивні гелі і супозиторії можуть негативно вплинути на результати тесту, так як іноді вони містять речовини, що викликають почервоніння та свербіж, що можуть бути сприйняті лікарем за симптоми захворювання. Рекомендується утримуватися від використання цих продуктів за 24-48 годин до гінекологічного огляду, щоб результати були якомога більш адекватними.

Утримуйтесь від статевих контактів

Перед візитом до лікаря-гінеколога, ви повинні пам’ятати, що статевий акт може вплинути на результати гінекологічних мазків. Це тому, що лужний рН сперми впливає на кислотний рН та флору піхви, спотворюючи результати аналізів, включаючи ПАП-тест. Використання презервативів теж не бажане, оскільки тертя може злегка травмувати слизову оболонку або викликати запалення, що іноді призводить до помилок діагностики. Якщо статевий акт все ж таки мав місце, повідомте про це гінеколога. Це допоможе йому адекватно інтерпретувати результати вашого обстеження.

Не зловживайте інтимною гігієною

Багато жінок дуже ретельно стежать за своєю інтимною гігієною перед гінекологічним оглядом, але надмірна ретельність може негативно вплинути на обстеження і результати мазка. Під час огляду лікар звертає увагу на природу, колір, запах і кількість виділень з піхви. Зміни цих параметрів можуть свідчити про захворювання. Це не означає, що ви повинні взагалі відмовлятися від особистої гігієни. Перед гінекологічним оглядом рекомендується провести легку гігієну теплою водою зі спеціальними інтимними засобами, але без використання антибактеріального мила, оскільки такі гігієнічні засоби впливають на мікрофлору піхви і спотворюють результати.

Чи варто відкласти візит до лікаря під час менструації?

Зміни, які відбуваються в організмі жінки під час менструації часто можуть спотворювати результати гінекологічного мазка (через зміни вагінального рН і клітинного складу). У деяких випадках виділення з піхви під час менструації ускладнюють дослідження внутрішніх органів.

Проте, існують ситуації, коли гінекологічний огляд під час менструації необхідний, наприклад: неприродньо рясна або раптова кровотеча зі статевих шляхів. У таких випадках відвідування лікаря-гінеколога допоможе вам швидко зрозуміти ситуацію. Або, якщо ви плануєте ставити внутрішньоматкову спіраль, ви також повинні відвідати гінеколога під час менструації (у цей період процедура буде менш болючою).

І найголовніше: є одна дуже важлива річ, яку вам потрібно знати — варто регулярно проходити гінекологічні обстеження, бо це допоможе вам завжди залишатися здоровою!

Запис до лікаря
Ваше ім’я

Номер телефону

Зручна дата

Для підтвердження вільної дати прийому Вам зателефонує адміністратор клініки