Пренатальні скринінги I та ІІ триместрів

Скринінги під час вагітності у I та ІІ триместрах (пренатальні скринінги) проводят з метою встановлення можливого ризику народження дитини з хромосомними аномаліями.

Записатись на прийом
Головна » Послуги » Вагітність » Пренатальні скринінги I та ІІ триместрів
Коротко

Скринінги під час вагітності у I та ІІ триместрах (пренатальні скринінги) проводят з метою встановлення можливого ризику народження дитини з хромосомними аномаліями.

Це комплекс діагностичних процедур, що включає УЗД плоду та аналіз крові матері за особливими маркерами. Слово «пренатальний» означає «до народження», а слово «скринінг» — «просіювання, відбір». За результатами скринінгу лікарем приймається рішення про проведення більш детального обстеження і консультацій (інвазивні методи дослідження, консультація генетика).

У клініці жіночого здоров’я ЮНОНА + ви можете пройти скринінги вагітності та отримати найбільш достовірні результати. Але варто пам’ятати, що хоча чутливість скринінгів досить висока від 70-95%, рівень хибно-позитивних результатів може коливатися від 2 до 5%.

Показання для проведення скринінгів

Після встановлення факту маткової вагітності лікар може порекомендувати майбутній мамі пройти пренатальні скринінги, якщо:

  • вагітна та батько майбутньої дитини перебувають у близьких родинних стосунках;
  • жінка мала два або більше мимовільних аборти (передчасних пологів), була завмерла вагітність або мертвонародження;
  • жінка перенесла вірусне або бактеріальне захворювання під час вагітності;
  • є родичі, які страждають генетичними патологіями;
  • у цієї пари вже є дитина з синдромом Патау, Дауна або іншими патологіями;
  • був епізод лікування препаратами, які не можна застосовувати під час вагітності, навіть якщо вони призначалися за життєвими показниками;
  • вагітній більше 35 років.

Скринінг I триместру

Перший пренатальний скринінг («подвійний тест») проводиться на 10-14 тижні, найбільш оптимальний період з 12 по 13 тиждень вагітності. Чутливість скринінгу I триместру 90-95%. Це найпоказовіший період, цей скринінг вважається найбільш точним. Включає в себе детальну оцінку плоду за допомогою УЗД та аналізу крові матері на два показники гормонів, тому і називається «подвійним».

Під час УЗД акушер-гінеколог клініки ЮНОНА+ детально оцінить анатомію плоду, наявність та правильний розвиток кінцівок, частин тіла, внутрішніх органів. Виміряє товщину комірцевого простору (невелика область в районі шиї плоду між шкірою та хребтом), яка має становити не більше 3 мм. КТР (куприково-тім’яний розмір, тобто довжина плоду від тім’я до куприка) має бути відповідна — 43–65 мм. Також лікар за допомогою УЗД-сканера перевірить наявність і довжину кісток носа; і кровоплин у венозній протоці.

Діагностика крові вагітної в рамках першого пренатального скринінгу в клініці ЮНОНА+ проходить за допомогою програми PRISCA-5 ® (Siemens), за двома маркерам:

  • бета-ХГЛ (концентрація хоріонічного гонадотропіну людини вільного під час вагітності зростає у геометричній прогресії. Вимірювання рівня вільної β-субодиниці ХГЛ дозволяє більш точно визначити ризик синдрому Дауна у майбутньої дитини, ніж зміни загального ХГЛ)
  • та РРАР-А (Протеїн асоційований з вагітністю, показник ризику синдрому Дауна та інших хромосомних аномалій плоду).

Скринінг II триместру

Другий пренатальний скринінг («потрійний тест») проводять на 14-20 тижні, але оптимально на 16-18 тижні, для підтвердження або спростування результатів першого скринінгу. Або ж за показаннями, що раптово з’явились під час вагітності.

Чутливість скринінгу II триместру становить 70-75%. Як і перший пренатальний скринінг комплекс діагностики складається з УЗД плоду та аналізу крові матері, але вже за трьома показниками біохімії (бета-ХГЛ, білку АФП та вільного естріолу), тому і називається «потрійним».

За допомогою УЗД під час другого пренатального скринінгу акушер-гінеколог клініки ЮНОНА+ проведе ґрунтовну оцінку анатомії дитини: довжину однойменних кісток з обох сторін; об’єми голови, грудної клітини, живота; оцінку головного мозку, хребта; структур обличчя в фас та профіль; оцінку серця, нирок, сечового міхура, шлунку, печінки, жовчного міхура, кишечника.

Для проведення лабораторного дослідження показників біохімії крові матері використовується програма PRISCA-5 ® (Siemens). Аналіз включає дослідження таких маркерів: вільна субодиниця b-ХГЛ; білок АФП (альфа-протеїн); рівень вільного естріолу.

У клініці ЮНОНА+ ви можете пройти пренатальні скринінги I та ІІ триместрів . У нас працюють досвідчені акушери-гінекологи, які фахово проведуть УЗД діагностику плода. Медсестри точно і безболісно візьмуть матеріал на дослідження, а лабораторія надасть результат з високою точністю.

Запис до лікаря
Ваше ім’я

Номер телефону

Зручна дата

Для підтвердження вільної дати прийому, Вам зателефонує адміністратор клініки, або запропонує найближчу можливу

Пренатальні скринінги I та ІІ триместрів Ціни на послуги
Назва послугиЦіна, грн
Пренатальна діагностика в  I триместрі: (подвійний тест в 10-13 тиж.: PAPP-A, вільн.-Betta- ХГЛ) для проведення скринінгу на ризик генетичних захворювань за допомогою програми PRISCA-5 ® (Siemens) – аналіз крові300
Пренатальна діагностика в  II триместрі  (потрійний тест в 14-20 тиж., оптимально в 16-18 тиж.: Betta-ХГЛ, E3 вільний, АФП) для проведення скринінгу на ризик генетичних захворювань та вроджених вад розвитку  за допомогою програми PRISCA-5 ® (Siemens) – аналіз крові370
Забір крові30
Ультразвукова пренатальна діагностика у першому триместрі400
Ультразвукова пренатальна діагностика в другому триместрі450
3D фото плода50
Завантажити повний прайс
Прайс на всі послуги та лабораторні дослідження ви можете дізнатися, завантаживши файл, уточнити безпосередньо в клініці або за телефонами
Пренатальні скринінги I та ІІ триместрів Колектив клініки
Пренатальні скринінги I та ІІ триместрів Статті за напрямком