Відео кольпоскопія  

Відео кольпоскопія — метод клінічного дослідження стану шийки матки за допомогою кольпоскопа (спеціального оптичного приладу). Він збільшує зображення у 8-20 разів та виводить картинку на монітор. Ця процедура дає можливість вчасно виявити навіть незначні дефекти шийки матки та піхви: ерозії, пухлини, мікро крововиливи та інші патологічні зміни.

Записатись на прийом
Головна » Послуги » Гінекологія » Відео кольпоскопія  
Коротко

Відео кольпоскопія — метод клінічного дослідження стану шийки матки за допомогою кольпоскопа (спеціального оптичного приладу). Він збільшує зображення у 8-20 разів та виводить картинку на монітор. Ця процедура дає можливість вчасно виявити навіть незначні дефекти шийки матки та піхви: ерозії, пухлини, мікро крововиливи та інші патологічні зміни.

Деякі жінки відчувають страх перед відео кольпоскопією, вважаючи, що це дослідження буде болючим, тому відкладають візит до лікаря. Зазвичай подібні негативні очікування пов’язані з недостатньою поінформованістю про те, що собою являє кольпоскопія, як вона проводиться і для чого потрібне дане дослідження.

Насправді ж кольпоскопія — це безболісний метод, абсолютно незамінний з точки зору отримання інформації про стан репродуктивного здоров’я жінки. Одна з найважливіших процедур для діагностики патологічних станів.

Коли необхідна кольпоскопія

Основним показанням для проведення відео кольпоскопії є виявлення відхилень в мазку на цитологію (синонім ПАП-тест, тест Папаніколау), або при підозрі на зміни в шийці матки при візуальній оцінці. Якщо під час дослідження лікар виявить підозрілі утворення на слизовій оболонці шийки матки або піхви, він зможе відразу провести забір клітин з аномальної ділянки для подальшого аналізу (біопсії). Кольпоскопія також може виконуватися, якщо у вас наявні:

 • кровотеча або кров’янисті виділення, не пов’язані з менструацією;
 • біль і кров’янисті виділення під час занять сексом або незабаром після статевого акту;
 • давні тягнучі болі внизу живота неясного походження;
 • гострі кондиломи, викликані вірусом папіломи;
 • ерозія шийки матки.

Підготовка до відео кольпоскопії

Щоб результати обстеження були максимально точними, слід виконувати деякі рекомендації. За 1-2 дні до обстеження необхідно виключити статеві контакти; в цей період також слід утриматися від спринцювання і застосування будь-яких засобів інтимної гігієни, а також різних лікарських препаратів, що вводяться вагінально (свічки, таблетки, гелі та ін.).

Оптимальним часом для проведення кольпоскопії є період одразу після закінчення менструації (5-8 день циклу). За рекомендацією лікаря дослідження може проводитися в інші дні менструального циклу, виключаючи період менструації. Також кольпоскопію не проводять при запаленнях, адже це може спотворити результат дослідження. А ось вагітність не є протипоказанням для відео кольпоскопії.

Як проводиться кольпоскопія

Дослідження виконують на гінекологічному кріслі. Після введення гінекологічного дзеркала, що представляє собою спеціальний пластиковий або металевий розширювач, стають доступними для огляду піхва та шийка матки. Завдяки використанню кольпоскопа лікар може детально оглянути ці зони і оцінити їх стан.

Після огляду лікар обробляє шийку матки спеціальними розчинами, що містять оцтову кислоту і розчин йоду. Нанесення цих речовин безболісне або може супроводжуватися відчуттям легкого пощипування. Оцтова кислота викликає звуження кровоносних судин, що дозволяє лікарю краще оцінити стан шийки матки. Після цього наноситься розчин Люголя, що містить йод; при цьому здорові тканини шийки матки фарбуються в темний колір, а патологічно змінені — залишаються безбарвними. При виявленні підозрілих змін лікар виконує їх прицільну біопсію.

Рекомендації після відео кольпоскопії

Жодних серйозних наслідків для організму метод кольпоскопії не має. Ви не повинні перейматись, якщо протягом 3-5 днів після дослідження виявляєте легкі кров’янисті виділення з піхви, це нормально і не потребує лікування. У деяких жінок можуть спостерігатися легкі болючі відчуття внизу живота.

Щоб не занести інфекцію і не викликати запалення, протягом приблизно тижня після кольпоскопії не рекомендується жити статевим життям, не можна використовувати тампони, спринцюватися, приймати ванну (але можна митися в душі), інтенсивно займатися спортом, піднімати велику вагу.

Результати кольпоскопії шийки матки

Під час дослідження лікар може виявити змінені та підозрілі ділянки тканини. Поставити правильний діагноз тільки за їх зовнішнім виглядом неможливо, тому при виявленні таких змін вам буде виконана біопсія, після чого аналізи відправлять до лабораторії для гістологічного дослідження.

Можливі варіанти відхилення від норми результатів кольпоскопії

 • Запалення (кольпіт, цервіцит). Після визначення причини запалення лікар призначить вам відповідне лікування (протизапальні або противірусні препарати).
 • Лейкоплакія (передракова зміна тканин). Вимагає обов’язкового хірургічного лікування, так як з часом хвороба може перейти в рак.
 • Ерозія (ектопія) шийки матки. Доброякісне захворювання, яке при відсутності своєчасного лікування може перейти в рак. Лікування ерозії комплексне, включає коагуляцію або кріодеструкцію змінених тканин.
 • Залозистий поліп. Доброякісна пухлина, яка потребує хірургічного видалення.
 • Кондиломи (папіломи) шийки матки. Заразне захворювання, викликане папілома вірусом (ВПЛ). Вимагає комплексного лікування, що включає застосування противірусних препаратів, видалення кондилом за допомогою лазера, кріодеструкції або хірургічним шляхом.
 • Дисплазія шийки матки. Доброякісна зміна тканин шийки матки, що має високий ризик переродження в рак. Вимагає комплексного лікування, яке включає застосування протизапальних і противірусних препаратів, хірургічне лікування.
 • Рак шийки матки. Злоякісне захворювання, яке вимагає термінового лікування, що включає хірургічне лікування, променеву терапію і хіміотерапію. Чим раніше буде виявлено захворювання і розпочато лікування, тим кращими будуть шанси на успіх і прогнози.
Запис до лікаря
Ваше ім’я

Номер телефону

Зручна дата

Для підтвердження вільної дати прийому Вам зателефонує адміністратор клініки

Відео кольпоскопія   Ціни на послуги
Назва послугиЦіна, грн
Відеокольпоскопія200
Завантажити повний прайс
Прайс на всі послуги та лабораторні дослідження ви можете дізнатися, завантаживши файл, уточнити безпосередньо в клініці або за телефонами
Відео кольпоскопія   Колектив клініки
Відео кольпоскопія   Статті за напрямком