Сальпінгоофорит може стати причиною безпліддя

Записатись на прийом
Головна » Блог » Без категорії » Сальпінгоофорит може стати причиною безпліддя
Стаття

Жіноча репродуктивна система дуже схильна до впливу різноманітних бактерій. Які не тільки викликають запальні процеси, а й можуть у майбутньому стати однією з причин неможливого зачаття або позаматкової вагітності.

Таким захворюванням є сальпінгоофорит (аднексит) — запалення маткових труб (сальпінгіт) і яєчників (оофорит). У наслідок яких можливий розвиток спайок, що перешкоджають вільному проходженню заплідненої яйцеклітини через маткові труби. Адже в ході запалення придатків можливий розвиток гідросальпінкса — накопичення серозної рідини в каналі маткової труби.

Сальпінгоофорит може стати причиною безпліддя               Сальпінгоофорит може стати причиною безпліддя

Симптоми захворювання

  • Гострі і сильні болі в нижній частині живота (праворуч, ліворуч, або з обох сторін), що віддають у поперек.
  • Підвищення температури тіла вище 38-38,5 0С.
  • Больові відчуття під час статевого акту і при сечовипусканні.
  • Виділення з неприємним запахом і нехарактерним кольором.
  • Збій менструального циклу, їх рясність і тривалість.

Причини виникнення аднекситу

Виникає захворювання при проникненні в маткові труби, а потім і в яєчники стафілококів, стрептококів, кишкової палички, гонококів, хламідій, мікоплазми, уреаплазми, мікобактерій туберкульозу та інших патогенних мікроорганізмів.

Також на розвиток захворювання впливає і загальний стан імунної системи організму жінки і побутові звички: часті стреси, переохолодження, нехтування особистою гігієною, дисбактеріоз кишечника, перенесені нещодавно інфекційні процеси, часта зміна статевих партнерів.

Діагностика і лікування

Ранній початок лікування перешкоджає утворенню рубцевих змін в придатках матки, спайок, і як підсумку виникнення безпліддя, а також не дає хворобі набути хронічного характеру. Тому своєчасна діагностика вкрай важлива.

Сальпінгоофорит може стати причиною безпліддя

Якщо ви виявили у себе симптоми, описані вище, варто негайно звернутися до лікаря. Гінеколог клініки ЮНОНА+ проведе огляд, УЗ-діагностику, призначить необхідні лабораторні дослідження (аналізи крові, сечі, мазки з цервікального каналу і т.п.) і складе індивідуальний план ефективного лікування.

Для лікування сальпінгоофориту використовують різні методи: медикаментозні препарати, фізіологічні процедури. Для лікування спайкового процесу, важкої форми сальпінгіту (гнійних утворень) і відновлення прохідності маткових труб лікар може направити вас на оперативне лікування: лапароскопію або гістероскопію.

У цілому, якщо вчасно почати лікування запалення маткових труб і яєчників — прогноз на повне одужання досить сприятливий. Щоб патологія не набула хронічного характеру, дуже важливо якісно пролікувати сальпінгоофорит в гострому періоді. Наші лікарі-гінекологи допоможуть вам успішно впоратися з цим захворюванням.

Профілактика

Для превентивних заходів варто переглянути свій спосіб життя, звички, а також обов’язково відвідувати раз на рік вашого лікаря-гінеколога.

У холодну пору року одягатися відповідно погоді, не переохолоджуватися, особливо в нижній частині живота. Правильна особиста гігієна (використання спеціальних засобів з молочною кислотою), якісна білизна з натуральних тканин, безпечний секс (використання презервативів) — значно мінімізують ризики виникнення аднекситу.

Запис до лікаря
Ваше ім’я

Номер телефону

Зручна дата

Для підтвердження вільної дати прийому, Вам зателефонує адміністратор клініки, або запропонує найближчу можливу

Избранные услуги не добавлены