Аспіраційна біопсія ендометрію

Процедура направлена на забір матеріалу ендометрія (внутрішнього шару матки) для гістологічного дослідження. За допомогою спеціального інструменту (пайпеля) лікар потрапляє в порожнину матки і робить забір невеличкої частини тканини.

Записатись на прийом
Головна » Послуги » Гінекологія » Аспіраційна біопсія ендометрію
Коротко

Процедура направлена на забір матеріалу ендометрія (внутрішнього шару матки) для гістологічного дослідження. За допомогою спеціального інструменту (пайпеля) лікар потрапляє в порожнину матки і робить забір невеличкої частини тканини.

Аспіраційна біопсія ендометрію (пайпель біопсія) малотравматична, нетривала,  хірургічна маніпуляція, яка у клініці ЮНОНА+ проводиться з використанням місцевої анестезії.

Коли призначають пайпель біопсію

Аспіраційну біопсію ендометрію проводять, якщо після гінекологічного огляду, необхідних лабораторних досліджень та УЗД органів малого тазу у лікаря виникає підозра про наявність патологічних змін у внутрішньому шарі матки. Пайпель біопсію призначають у таких станах:  гіперплазія ендометрія; ендометріоз; хронічний ендометрит; підозра на безпліддя; рясні кровотечі у жінок в періоді менопаузи; підозра на наявність доброякісної або злоякісної пухлин (міома матки, рак ендометрію).

Підготовка до аспіраційної біопсії ендометрію

Проводити маніпуляцію потрібно в залежності від попереднього діагнозу в різні дні менструального циклу. Це визначить ваш онкогінеколог клініки ЮНОНА+. Також перед процедурою буде проведено ряд лабораторних досліджень, як, наприклад, аналізи на ВІЛ, гепатити В, С і сифіліс, загальний аналіз крові; мікроскопія та цитологія (мазки, ПАП-тест), тощо. Усі аналізи можна буде здати в нашій клініці.

Щодо підготовки, то варто дотримуватись таких рекомендацій (за 3 дні до пайпель біопсії):

  • Не приймати препарати, що розріджують кров.
  • Утриматись від статевих контактів.
  • Не проводити спринцювань, не вводити свічок, мазей і кремів.
  • Виключити з меню продукти, які сприяють підвищеному газоутворенню.
  • Увечері перед дослідженням провести очисну клізму.

Як проходить процедура

Пацієнтка розміщується на гінекологічному кріслі, проводиться місцеве знеболення.  Лікар вводить у піхву та матку пайпель-інструмент (гнучка пластикова трубка з бічним отвором на кінці та поршнем всередині, 3 мм в діаметрі) і робить забір тканини ендометрію. Отриманий матеріал відправляється на дослідження, після отримання результатів якого, гінеколог-онколог клініки ЮНОНА+ проведе уточнення діагнозу та призначить необхідне лікування чи дообстеження.

Аспіраційна біопсія ендометрію

Реалібітаційний період

Після процедури кілька днів у пацієнтки можуть бути незначні кров’янисті виділення. Варто на кілька днів утриматись від статевих контактів, відвідування басейнів, відкритих водойм, обмежити інтенсивні фізичні навантаження.

Запис до лікаря
Ваше місто

Ваше ім’я

Номер телефону

Зручна дата

Для підтвердження вільної дати прийому, Вам зателефонує адміністратор клініки, або запропонує найближчу можливу

Venus клініка Юнона плюс Ціни на послуги
Назва послуги Ціна, грн
Завантажити повний прайс
Прайс на всі послуги та лабораторні дослідження ви можете дізнатися, завантаживши файл, уточнити безпосередньо в клініці або за телефонами
Venus клініка Юнона плюс Колектив клініки
Аспіраційна біопсія ендометрію Статті за напрямком