Молочниця у вагітної

Записатись на прийом
Головна » Блог » Без категорії » Молочниця у вагітної
Стаття

З проблемою молочниці під час вагітності стикається кожна друга жінка. Чим це небезпечно для мами та майбутнього малюка розповіла провідний акушер-гінеколог клініки ЮНОНА+ Вікторія Журавльова.

Молочниця у вагітної

Саме через те, що вагітність характеризується зниженням імунітету, аби виносити на 50% чужорідний плід, молочниця — дуже часта причина звернення наших пацієнток. Характерними симптомами є поява «сирних» виділень, свербіння зовнішніх статевих органів і дискомфорт, набряк зовнішніх статевих губ та інше.

Сама по собі Candida albicans є частиною екосистеми піхви, але в невеликому обсязі. При виникненні сприятливих умов в організмі, якою є і вагітність, відбувається активація форми гриба і розвивається яскрава клінічна картина.

Небезпечна не сама молочниця, а запалення, які її супроводжують:

  • запалення стінок піхви призводить до поганої розтяжності тканин під час пологів. Це призводить до глибоких розривів піхви і промежини, поганого загоєння після розривів і ушивань. Іноді впливає і на розбіжність швів, коли потрібне повторне їх накладання. Тобто запалення призводить до родового травматизму м’яких тканин;
  • під час руху плоду по родових шляхах дитина може заковтнути вміст навколоплідних вод, а це загрожує ускладненнями для малюка у вигляді молочниці порожнини рота, кон’юнктивітів і т.п.;
  • довготривала молочниця, яку не лікували, може стати причиною розвитку більш серйозних порушень екосистеми піхви, а саме бактеріального вагінозу, який є більш небезпечним. Доведена роль бактеріального вагінозу в підвищенні ризику передчасних пологів і внутрішньоутробного інфікування плода.

З урахуванням цього при виникненні перших симптомів необхідно відвідати гінеколога, у якого спостерігається вагітна. Взяти необхідні аналізи, у тому числі бакпосів виділень на флору і чутливість до антибіотиків, для правильного підбору терапії. Адже на сьогодні Candida розвиває стійкість до всіх сучасних і часто використовуваних протигрибкових препаратів.

Основні рекомендації в період лікування:

  • утриматися від статевих контактів;
  • носити тільки бавовняну білизну (гарно пропускає повітря та має підвищений ступінь вбирання вологи), відмовитися від щоденних прокладок (або змінювати їх дуже часто протягом дня), не носити трусики-стрінги (через їх глибокий контакт зі статевими органами);
  • обирати речі вільного крою з натуральних тканин, що сприяють правильній циркуляції повітря і охолодженню організму;
  • пити достатньо чистої води;
  • відмовитися від прийому солодкої газованої води і солодощів (маються на увазі легкозасвоювані вуглеводи);
  • збільшити в раціоні кількість кисломолочних продуктів, свіжих овочів і фруктів;
  • виконувати всі призначення вашого гінеколога.

Бажаємо Вам бути здоровими, легко та без проблем виносити і народити здорового малюка.

Запис до лікаря
Ваше ім’я

Номер телефону

Зручна дата

Для підтвердження вільної дати прийому, Вам зателефонує адміністратор клініки, або запропонує найближчу можливу

Избранные услуги не добавлены