3D/4D УЗД вагітності

(Дана послуга доступна в Бучі) 3D/4D ультрасонографія — методи ультразвукової діагностики вагітності, що дозволяють отримати об'ємне зображення плоду, що динамічно змінюється, з можливістю запису тривимірного відео в реальному часі.

Записатись на прийом
Головна » Послуги » УЗ діагностика » 3D/4D УЗД вагітності
Коротко

(Дана послуга доступна в Бучі) 3D/4D ультрасонографія — методи ультразвукової діагностики вагітності, що дозволяють отримати об'ємне зображення плоду, що динамічно змінюється, з можливістю запису тривимірного відео в реальному часі.

Можна побачити рухи плода, його усмішку, позіхання, смоктання пальця. 3D/4D УЗД вагітності можуть детально показати вже виявлені зовнішні вади розвитку плода, деякі структури, важкодоступні для дослідження в двовимірному режимі і дають можливість розглянути картинку під різними кутами, що може допомогти лікарям заздалегідь спланувати лікування дитини після народження.

У гінекології ультрасонографию використовують для отримання більш детальної картини, наприклад, пухлиноподібних новоутворень: кісти, міоми. Також можна оцінити їх розташування, зробити топографанатоміческое співвідношення з сусідніми органами, що необхідно для проведення точної хірургічної операції.

Більш детально про 3D/4D УЗД вагітності розказала акушер-гінеколог клініки жіночого здоров’я ЮНОНА+ Вікторія Журавльова.

2D, 3D, 4D УЗД – чим відрізняються ці методи?

2D — це загальновідомий стандартний метод ультразвукового дослідження. Який показує зображення у двомірному просторі. У 3D вже додається показник глибини, тому ми можемо побачити об’ємну, більш реалістичну картинку. А якщо до цих показників додати час, то ми отримуємо метод 4D УЗД. Це відео в реальному часі. Батьки можуть побачити міміку малюка, як він посміхається, тре ручками очі, позіхає чи смокче палець.

За якими показаннями роблять 3D, 4D УЗД вагітним?

Звичайно, методи 3D та 4D не роблять усім бажаючим. Для їх проведення потрібні медичні показання. Ми використовуємо ці методи при підозрах на вади розвитку плоду. Аби підтвердити чи спростувати діагноз, порахувати кількість пальців, чи встановити наявність розщеплення хребта (spina bifida), або «вовчої пащі». Або оцінити обличчя та його профіль, наприклад, при підозрі на синдром Дауна. Ми використовуємо також цей метод як додатковий при проведенні пренатальних скринінгів.

Коли найкраще проводити це сканування та які протипоказання для вагітних?

Найінформативнішим це сканування є в період з 20 по 34 тиждень. В інший період зображення може бути нечітким, розмитим. Адже для отримання точної картинки мають бути враховані наступні показники:

  • дитина має бути повернута до сканера саме тією стороною чи частиною тіла, яку потрібно додатково оглянути;
  • не повинна бути закрита руками, не притулена до стінок матки, чи впиратись в плаценту;
  • у вагітної не повинно бути маловоддя;
  • вагітна не повинна мати надлишкову вагу (адже товстий шар підшкірно жирової клітковини погано пропускає ультразвук).

Хоча мені зустрічались випадки, коли навіть у дуже струнких вагітних через індивідуальну фізіологічну особливість картинка на УЗД виглядала нечіткою, просто тканини погано пропускали ультразвук.

А чи не нашкодить УЗД плоду?

Це часте запитання від моїх пацієнток. Немає жодних досліджень, які б підтверджували вплив УЗД вагітності на появу у плода вад розвитку або його шкідливу дію. До того ж тривалість та потужність ультразвуку, що використовується в гінекології, настільки мінімальні та щадні, що не викликають побічну дію чи негативний вплив на вагітну та дитину. Усі записи та фото по кожній пацієнтці ми зберігаємо в архіві та в індивідуальній картці, тому завжди за необхідності можна додатково переглянути матеріали.

УВАГА! Для проходження УЗД вагітності в клініці ЮНОНА+ (крім фактично діагностики) жінці необхідно мати при собі обмінну карту.

Правила прийому по УЗД вагітності

Мета УЗД

Основне завдання лікаря, який проводить ультразвукову пренатальну діагностику — виключити патологію розвитку органів та систем плода, які можуть бути небезпечними для здоров’я та життя малюка та майбутньої мами.

Це надзвичайно важлива процедура, яка вимагає повної зосередженості та підвищеної уваги лікаря. Тому деякі зовнішні фактори під час офіційної частини дослідження, можуть відволікати лікаря.

Саме тому, просимо звернути увагу на алгоритм та правила прийому по УЗД вагітності, які допоможуть вам краще зрозуміти процес і зроблять його ефективним і приємним.

Як проходить процедура УЗД

Перша частина часу проведення УЗД (орієнтовно 20 хв) – офіційна. Пацієнтка знаходиться з лікарем в кабінеті при участі медсестри.

Направлена на збір точних даних (оцінка нормальної анатомії плода; розміри органів та їх структура, їх взаєморозташування; визначення маркерів хромосомних патологій або аномалій органів плода; будова плаценти; об’єм навколоплідних вод та будову пуповини, тощо).

Друга частина часу проведення УЗД (орієнтовно 10-15 хв) – неофіційна. Саме у цей час лікар запросить до кабінету особу, що супроводжує пацієнтку і ви зможете разом роздивитись на моніторі свого майбутнього малюка, поставити усі запитання, що вас хвилюють і цікавлять.

Просимо з усією повагою та відповідальністю поставитись до таких правил прийому по УЗД, адже від цього залежить його якість та ефективність.

Запис до лікаря
Ваше місто

Ваше ім’я

Номер телефону

Зручна дата

Для підтвердження вільної дати прийому, Вам зателефонує адміністратор клініки, або запропонує найближчу можливу

Venus клініка Юнона плюс Ціни на послуги
Назва послуги Ціна, грн
Ультразвукова пренатальна діагностика у першому триместрі + 3D фото 550
Ультразвукова пренатальна діагностика у другому триместрі + 3D фото 600
Ультразвукова пренатальна діагностика в третьому триместрі з доплерометрією плода + 3D фото 800
Завантажити повний прайс
Прайс на всі послуги та лабораторні дослідження ви можете дізнатися, завантаживши файл, уточнити безпосередньо в клініці або за телефонами
Venus клініка Юнона плюс Колектив клініки
3D/4D УЗД вагітності Статті за напрямком