Радіохвильова конізація шийки матки

Це сучасна хірургічна маніпуляція, під час якої за допомогою радіохвильового апарату видаляють тканину і частину цервікального каналу шийки матки з метою діагностики або лікування. Найменування процедури походить від форми видаленої ділянки тканини, що має форму конуса.

Записатись на прийом
Головна » Послуги » Гінекологія » Радіохвильова конізація шийки матки
Коротко

Це сучасна хірургічна маніпуляція, під час якої за допомогою радіохвильового апарату видаляють тканину і частину цервікального каналу шийки матки з метою діагностики або лікування. Найменування процедури походить від форми видаленої ділянки тканини, що має форму конуса.

Радіохвильова конізація один з найпоширеніших і безпечних методів, які використовують сьогодні в гінекологічній практиці для лікування патології шийки матки. Підходить також жінкам, які ще не народжували, адже не залишає рубців і зберігає репродуктивну функцію.

Також серед переваг радіоконізаціі її малоінвазивність (виключає пошкодження найближчих ділянок тканини), безкровність (під час процедури відбувається коагуляція тканин), швидке відновлення (операція проводитися амбулаторно, складних реабілітаційних заходів не вимагає).

Радіохвильова конізація має дві мети:

 • Діагностика. Видалену ділянку тканини відправляють в лабораторію на гістологічне дослідження, для підтвердження або виключення онкологічних патологій шийки матки (раку шийки матки) або дисплазії.
 • Лікування дисплазії шийки матки. Коли є великі ділянки видозміненого епітелію на поверхні шийки матки і цервікального каналу, який згодом може трансформуватися в рак шийки матки.

Показання до проведення конізації шийки матки

 • Наявність патологічних, у тому числі ракових клітин в цитологічному мазку з шийки матки.
 • Патологія, виявлена ​​під час біопсії цервікального каналу.
 • Важкі випадки ерозії і дисплазії (2 і 3 ступеня).
 • Позитивний результат ПАП-тесту.
 • Ендометріоз.

Кому не підходить процедура конізації шийки матки

 • Наявність у жінки будь-яких інфекційних чи запальних процесів і захворювань сечостатевої системи (процедура проводитися після лікування захворювань).
 • Встановлений діагноз «рак шийки матки» (тоді потрібні інші методи лікування).

Як відбувається

Радіохвильова конізація призначається гінекологом після проведення відео кольпоскопії, яка встановить межі області уражених тканин і лабораторних досліджень (мазків зі статевих шляхів на флору і ПЛР-інфекції, ПАП-тесту). Конізація шийки матки проводиться в перші дні після закінчення менструації.

У клініці ЮНОНА+ радіохвильова конізація шийки матки може проходити під місцевим знеболенням (укол в шийку матки). Жінка перебувати на гінекологічному кріслі, за допомогою гінекологічних дзеркал оголюють шийку матки, роблять укол анестезії в шийку, далі під контролем відео кольпоскопії проводять висічення ураженої ділянки і відправляють його на гістологічний аналіз. Операція займає близько 15-30 хвилин.

Процес відновлення

Після радіохвильової конізації на 3-4 тижні необхідно виключити:

 • фізичні навантаження;
 • статевий контакт;
 • відвідування басейну, саунилазні;
 • прийняття ванни (тільки душ);
 • використання тампонів (тільки гігієнічні прокладки).

Після процедури у жінки можуть бути біль внизу живота (як при місячних), кров’янисті або коричневі виділення з піхви. Ці явища не повинні лякати, адже є нормальними для процесу загоєння.

Але невідкладно (!) зверніться до вашого гінеколога, якщо кров’янисті виділення дуже рясні, тривають більше 3 тижнів, біль внизу живота дуже сильна, температура тіла перевищує 37,5 0С. Щоб виключити наявність кровотеч або інших ускладнень у вигляді інфекції.

Запис до лікаря
Ваше ім’я

Номер телефону

Зручна дата

Для підтвердження вільної дати прийому, Вам зателефонує адміністратор клініки, або запропонує найближчу можливу

Радіохвильова конізація шийки матки Ціни на послуги
Назва послугиЦіна, грн
Радіохвильова хірургія патології шийки матки (конізація), з врахуванням анестезії2300
Завантажити повний прайс
Прайс на всі послуги та лабораторні дослідження ви можете дізнатися, завантаживши файл, уточнити безпосередньо в клініці або за телефонами
Радіохвильова конізація шийки матки Колектив клініки
Радіохвильова конізація шийки матки Статті за напрямком