Лейоміома (міома) матки: чи можливе консервативне лікування?
Записатись на прийомМіома матки (доброякісна пухлина) може бути у кожної четвертої жінки старше 30 років. Але багато жінок про це навіть не здогадуються і про свій діагноз дізнаються випадково — зазвичай під час планового УЗД у гінеколога.
Легковажно ставитися до міоми і сподіватися на те, що «все само пройде» не слід, втім, поспішати з хірургічним видаленням теж не варто. Наявність міоми не завжди є показанням до операції. Все залежить від стану і віку жінки, її репродуктивного статусу, вираженості симптомів і розмірів пухлини.
Невеликі міоми вимагають лише спостереження в динаміці (УЗД контроль раз на 6-12 місяців).
Часто причиною виникнення захворювання служать запальні процеси жіночих статевих органів, щитоподібної та надниркових залоз, яєчників і гіпоталамо-гіпофізарної системи. Тому рекомендується спочатку здати аналізи на гормони і обстежити вище перелічені органи для виявлення причини і ступеня гормонального порушення.
У клініці жіночого здоров’я Юнона+ можна здати всі необхідні аналізи, пройти обстеження та отримати професійну консультацію лікаря гінеколога ендокринолога швидко, якісно, комплексно та за прийнятною ціною.
Якщо Вам поставили діагноз «міома матки», лікування необхідно розпочати негайно, враховуючи особливості, розташування і розміри пухлини. Консервативне лікування, проведене в репродуктивному віці, відразу після виявлення міоматозних вузлів невеликих і середніх розмірів, дозволяє в ряді випадків загальмувати подальше збільшення пухлини, попередити операції з видалення матки, зберегти можливість народити дитину.
Діагностика міоми матки в Юнона+ включає в себе кілька етапів:
- Профілактичний огляд у гінеколога.
- Здача аналізів.
- Проведення обстежень за допомогою УЗД органів малого тазу.
Вищеперелічені методи допомагають встановити розміри і кількість, а також розташування і структуру вузлів, визначити патологічні зміни придатків матки і ендометрію, що впливає на лікування міоми матки найкращим чином.
Лікування лейоміоми полягає в нормалізації системних порушень, таких як: хронічна анемія, запальні процеси матки і придатків, порушення кровонаповнення органів малого тазу.
Чи можлива профілактика міоми матки? Певною мірою, можлива. Лікарі гінекологи ендокринологи, крім загальних рекомендацій з дотримання раціонального режиму життя, наголошують на: виключенні абортів, своєчасній корекції гормональних порушень, та адекватному лікуванні гінекологічних захворювань.
Клініка жіночого здоров’я Юнона+ — з нами діагностика і лікування лейоміоми матки пройде безболісно і легко. Своєчасна і кваліфікована допомога наших досвідчених фахівців допоможе Вам швидко повернутися до здорового способу життя!
Для підтвердження вільної дати прийому, Вам зателефонує адміністратор клініки, або запропонує найближчу можливу