Щорічний візит до гінеколога вбереже від раку шийки матки

Записатись на прийом
Головна » Блог » Без категорії » Щорічний візит до гінеколога вбереже від раку шийки матки
Стаття

Рак шийки матки щорічно діагностується приблизно у 5000 українок. Це один з найбільш поширених видів онокопатологій жіночої репродуктивної системи.

Причини цього: погана екологія, неправильне харчування, шкідливі звички, відсутність правильних фізичних навантажень і, що головне, байдужість жінок щодо свого здоров’я. На жаль, в Україні ще не популярна культура збереження власного здоров’я, особливо в області превентивних заходів. Не всі жінки готові проходити щорічні профілактичні скрінінги, але саме завдяки таким регулярним «чек-апам» ви можете попередити розвиток таких смертельних хвороб, як рак шийки матки.

Причини раку шийки матки

Загальновідомим фактором ризику розвитку раку шийки матки є вірус папіломи людини (ВПЛ). А саме його серотипи 16 і 18. Існують й інші фактори, що знижують протираковий імунітет і підвищують ризик появи раку після зараження ВПЛ:

  • ранній початок статевого життя;
  • часта зміна статевих партнерів або наявність їх більше 5;
  • хронічне запалення шийки матки;
  • травма шийки матки під час пологів або після аборту;
  • захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ);
  • куріння;
  • загальні хронічні захворювання.

Щорічний візит до гінеколога вбереже від раку шийки матки

Симптоматика

На ранніх стадіях захворювання, коли існує найвищий прогноз повного одужання і застосування щадних методик лікування, симптоматика стерта, і якихось особливих ознак онкопатологія не викликає.

«Сьогодні ми відзначаємо не лише високий показник захворюваності, але й збільшення випадків пізнього діагностування раку шийки матки. І це стосується не тільки жінок, які вступають в пременопаузу. В останні роки 40% серед зареєстрованих оноковипадків — це жінки репродуктивного віку», — стурбована статистикою Вікторія Журавльова, лікар-гінеколог першої категорії клініки жіночого здоров’я ЮНОНА+.

Як пояснює Вікторія Журавльова, жінка на початкових етапах може і не здогадуватися, що хворіє. Тому патології шийки матки, як правило, виявляються на пізніх стадіях, коли шанси на одужання невеликі.

Саме в цьому і полягає підступність раку шийки матки: клінічні прояви, які жінка може помітити самостійно, часто говорять про пізню і запущену ситуацію. Це можуть бути: патологічні вагінальні кровотечі, біль під час статевого акту та в області малого тазу, виділення з неприємним запахом.

Діагностика та лікування передракових станів

На ранніх стадіях діагностувати злоякісне ураження шийки матки може тільки лікар-гінеколог. У клініці ЮНОНА+ ви можете пройти повне комплексне обстеження за допомогою відео кольпоскопії, а також цитологічних досліджень, ПАП-тесту, біопсії шийки матки.

журавлева

Лікування діагностованого раку шийки матки комплексне, воно може поєднувати в собі хірургічне лікування, променеву терапію і хіміотерапію.

У клініці ЮНОНА+ ви можете пройти лікування патологій шийки матки (передракових станів): радіохвильова ексцізія, радіохвильова конізація, хімічна коагуляція.

Профілактика

В арсеналі сучасної медицини є всі засоби, щоб не лише вчасно діагностувати патологію, а й повністю побороти хворобу.

«Якби наші жінки проходили огляд у гінеколога, хоча б раз на рік — багатьох проблем зі здоров’ям, у тому числі онкозахворювань, можна було б уникнути», — констатує гінеколог клініки ЮНОНА+ Вікторія Журавльова.

Два основних способи профілактики раку шийки матки:

  • Вакцинація від папіломавірусу (до початку статевого життя, коли вже є ризик інфікування ВПЛ).
  • Щорічний chek-up у гінеколога (після початку статевого життя): відео кольпоскопія, мазки на цитологію, ПАП-тест.

Будьте уважні до свого організму! Вчасно розпочате адекватне лікування під контролем лікаря дозволить уникнути серйозних проблем зі здоров’ям. Приходьте в клініку ЮНОНА+, і наші фахівці проведуть повну діагностику і ефективне лікування.

Запис до лікаря
Ваше ім’я

Номер телефону

Зручна дата

Для підтвердження вільної дати прийому, Вам зателефонує адміністратор клініки, або запропонує найближчу можливу

Избранные услуги не добавлены