Полікістоз яєчників

Записатись на прийом
Головна » Блог » Без категорії » Полікістоз яєчників
Стаття

Полікістоз яєчників – не захворювання. А зміни в їх структурі, які впливають на функціональність, порушують гормональний баланс та негативно впливають на репродуктивну систему.

Замість жіночих, у великій кількості починають вироблятися чоловічі гормони. Це призводить до того, що фолікули не розриваються під час овуляції, не звільнюється яйцеклітина, а натомість формується кіста. Велика кількість таких фолікулів і є полікістоз.

Причини та симптоми

У групі ризику генетична спадковість, стреси. Пологи, аборти, підвищена втомленість, переїзд, екзамени, інфекційні захворювання – будь-яке хвилювання може стати причиною гормональної дисфункції.

Якщо помітили у себе: підвищене оволосіння, швидкий набір ваги, висип чи подразнення шкіри, зміни менструального циклу – варто звернутись до лікаря-гінеколога, аби встановити точний діагноз.

Як лікувати?

Огляд гінеколога, УЗД органів малого тазу та аналізи на гормони – допоможуть діагностувати полікістоз. Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) вилікувати не можливо. У даній ситуації коригують та лікують негативні прояви. Наприклад, щоб завагітніти лікар може призначити вам спеціальну гормоностимулюючу терапію. Порушення менструального циклу коригуються контрацептивами, проблеми зі шкірою, оволосінням – препаратами та косметологічними процедурами.

Важливо

  • якщо вам не більше 18 років, то такий діагноз не визначається, адже до цього часу ще можливе становлення циклу;
  • якщо вам встановили діагноз СПКЯ, уважно слідкуйте за зайвою вагою, це один із факторів, що впливає на вираженість полікістозу;
  • якщо вам 50+, уважно слідкуйте за рівнем цукру в крові, бо СПКЯ може вплинути на розвиток цукрового діабету ІІ типу;
  • якщо вам 45+, один раз на рік проходьте УЗД органів малого тазу, щоб виключити там зміни.

Помітили негативні зміни в організмі, зверніться до клініки ЮНОНА+. Наші професійні лікарі гінекологи допоможуть встановити правильний діагноз, призначити ефективне лікування. Також ви можете одразу в клініці здати усі необхідні для встановлення діагнозу аналізи та пройти відповідні процедури.

Запис до лікаря
Ваше ім’я

Номер телефону

Зручна дата

Для підтвердження вільної дати прийому, Вам зателефонує адміністратор клініки, або запропонує найближчу можливу

Избранные услуги не добавлены