Дисплазія шийки матки. Методи лікування

Записатись на прийом
Головна » Блог » Без категорії » Дисплазія шийки матки. Методи лікування
Стаття

Дисплазія шийки матки (цервікальна інтраепітеліальна неоплазія) — це захворювання, при якому патологічно змінюється клітинна будова епітелію шийки матки і здорові шари слизової поступово заміщаються аномальними клітинами. Про те, чим небезпечне дане захворювання детально розказала акушер-гінеколог клініки ЮНОНА+ Тимошенко Тетяна Володимирівна.

Дисплазія шийки матки. Методи лікування

Про захворювання

Дисплазія відноситься до потенційно небезпечних захворювань, так як може призводити до розвитку онкології. При цьому вона має безсимптомний перебіг, тому жінка довгий час може не підозрювати про хворобу. Слід зауважити, що рання діагностика та правильне лікування збільшать ймовірність швидкого одужання.

На жаль, у своїй практиці я все частіше зустрічаю випадки, коли навіть дуже молоді жінки, вже мають досить серйозні зміни клітинної будови епітелію шийки матки.

Дисплазія шийки матки. Методи лікування

Причинами виникнення дисплазії можуть бути інфекції, що передаються статевим шляхом, зокрема ВПЛ (вірус папіломи людини), що є дуже розповсюдженим фактором в теперішній час.

Діагностика дисплазії

Виявити патологічні зміни клітинної будови епітелію може лікар під час огляду. Саме тому такими важливими є щорічні профілактичні огляди в гінеколога. Для діагностики дисплазії використовують:

Типи дисплазії

Після проведених цитологічних досліджень та відео кольпоскопії гінеколог може встановити діагноз. Згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я існує 3 стадії захворювання: легка, помірна і важка дисплазія в залежності від глибини ураження слизової.

Дисплазія шийки матки. Методи лікування

Лікування дисплазії

У сучасній медичній практиці використовують різні методи лікування, як окремо, так і в комплексі. Головне, що ця хвороба, особливо при ранньому діагностуванні, піддається успішному лікуванню.

В клініці ЮНОНА+ ми використовуємо, в залежності від індивідуального анамнезу, консервативний метод (спрямований на усунення факторів ризику, проведення противірусної, антибактеріальної терапії) та радіохвильовий (атипові клітини руйнуються під дією радіохвилі методами конізації чи ексцизії).

Профілактичні заходи

Оскільки причинами дисплазії можуть бути інфекції, що передаються статевим шляхом, зокрема ВПЛ, то превентивними заходами є: обов’язкове регулярне  відвідування гінеколога (щонайменше 1 раз на рік)  з проведенням кольпоскопії, цитологічних обстежень та обстежень на ВПЛ, також дотримування гігієни та використання презервативів.

Бажано уникати раннього початку статевого життя та частої зміни партнерів. У наш час також існують вакцини, які захищають від  високоонкогенних штамів ВПЛ. Щеплення роблять дівчаткам у віці 11-12 років до початку статевого життя.

Запис до лікаря
Ваше місто

Ваше ім’я

Номер телефону

Зручна дата

Для підтвердження вільної дати прийому, Вам зателефонує адміністратор клініки, або запропонує найближчу можливу