Як лікують плазмою в гінекології
Записатись на прийомПро плазмоліфтинг чула, мабуть, кожна жінка. Але не всі знають, що цю ефективну технологію успішно використовують не лише, щоб усунути косметичні недоліки, а й для лікування гінекологічних захворювань. Вже цікаво?
Про усі деталі процедури PRP-терапія (плазмоліфтинг, плазмотерапія) в гінекології розказала лікарка акушер-гінеколог вищої категорії, к.м.н, клініки жіночого здоров’я ЮНОНА+ Інна Комісарова.
Почнемо з основ, що являєю собою процедура PRP-терапія?
Це знаєте, як відома фраза – допоможи собі сам. Але, звісно, не буквально, та й без професійної участі лікаря тут не обійтись.
Плазмотерапія (Platelet-Rich-Plasma Therapy) – це ін’єкційна процедура, в основу якої покладено лікування власною плазмою крові пацієнтки, що збагачена тромбоцитами. Адже вона містить крім великої кількості мінералів, вітамінів, гормонів, ще й тромбоцитарні фактори росту, які стимулюють природні процеси відновлення організму, омолодження клітин. Тому вона так популярна в косметології, і запатентована ще у 2004 році.
А як її застосовують у гінекології?
Є два напрямки: естетичний та лікувальний.
У першому випадку ми проводимо плазмоліфтинг, щоб домогтися омолодження зовнішніх статевих органів, які викликані процесами старіння організму (постклімактеричні зміни), або ж післяпологовими травмами (слабкий тонус м’язів тазового дна, наявність розривів і післяпологових швів (після епізіотомії). Процедура дозволяє зволожити та підвищити тонус великих та малих статевих губ, піхви.
Також PRP-терапія рекомендується у комплексному лікуванні таких захворювань та станів як:
- хронічний ендометрит та ендометріоз;
- запальні захворювання (цервіцит, сальпінгоофорит і т.п.);
- атрофічні захворювання шийки матки і піхви (лейкоплакія, крауроз, ксероз, та ін.);
- витончення слизової піхви і шийки матки;
- часта молочниця;
- сухість піхви;
- синдром тазового болю;
- зниження лібідо, або відсутність вагінального оргазму;
- реабілітація після гінекологічних операцій (швидше загоювання та відновлення).
У чому ж її особливість, переваги саме у лікувальній функції?
Плазмоліфтинг — це такий собі каталізатор, підвищує ефективність консервативного лікування. Це допоміжна процедура, яка в рази скорочує тривалість лікування та забезпечує стійкий терапевтичний ефект. Адже вона прискорює процеси регенерації тканин, уповільнює запальні процеси, має знеболюючий ефект, нормалізує обмін речовин.
Як її проводять у клініці ЮНОНА+, скільки часу триває, як потрібно підготуватись?
Підготовка досить необтяжлива: за три дні виключити із раціону алкоголь, антикоагулянти, анальгетики; за день — жирні та смажені продукти; за 4 години — утриматись від вживання їжі, але забезпечити рясне пиття.
Процедура займає від 30 до 60 хв, залежить від індивідуального анамнезу. Вона майже безболісна.
Ми беремо у пацієнтки близько 15-20 ml венозної крові і одразу проводимо її центрифугування. Під час цього процесу кров поділяється на шари. Плазму, яка багата тромбоцитами, що отримана в результаті, вводимо як ін’єкцію у слизові оболонки шийки матки і піхви або вульву.
Аби ефективність від процедури мала найвищий показник, курс лікування складатиме 3-4 процедури з інтервалами у 7-10 днів.
А чи є протипоказання до проведення плазмотерапії?
Так, такі застереження є. Ми не рекомендуємо проведення PRP-терапії, якщо у вас наявні:
- гострі інфекційні захворювання;
- вірусні гепатити В і С;
- порушення згортання крові;
- вагітність та лактація;
- психічні захворювання;
- онкологія.
Для підтвердження вільної дати прийому, Вам зателефонує адміністратор клініки, або запропонує найближчу можливу