Встановлення та видалення внутрішньоматкової спіралі
Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) є одним з ефективних способів контрацепції. Також деякі види спіралей мають ще й терапевтичну дію. Механізм дії спіралі гальмує просування сперматозоїдів у порожнину матки та перешкоджає прикріпленню заплідненої яйцеклітини в ендометрій.
Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) є одним з ефективних способів контрацепції. Також деякі види спіралей мають ще й терапевтичну дію. Механізм дії спіралі гальмує просування сперматозоїдів у порожнину матки та перешкоджає прикріпленню заплідненої яйцеклітини в ендометрій.
На сьогоднішній день застосовуються два види ВМС: метало- та гормоновмісні. Перші мають пластикову основу у формі літери Т, кільця або власне спіралі, що обмотані срібним або мідним дротом. Другі — виробляються з пластику і містять мідний дріт або маленький резервуар, який щоденно виділяє невелику кількість гормону. Останні призначають також з метою лікування міоми, ендометріозу, аденоміозу, передменструального та овуляторного синдромів.
Показання та протипоказання до ВМС
ВМС рекомендують у першу чергу жінкам, які вже народжували та не планують вагітність як мінімум протягом року. Протипоказанням у постановці спіралі також є: поліпи, болісні менструації, анатомічні патології матки (наявність перегородок та ін.), гіперпластичні процеси ендометрію, індивідуальна непереносимість та алергічні реакції на метали, захворювання серця, статевих шляхів тощо.
Як проходить встановлення ВМС
Після огляду гінеколога клініки ЮНОНА+ та додаткових діагностичних досліджень, які призначить лікар, пацієнтка приходить на прийом в клініку на 3-4 день менструального циклу. Тобто встановлення ВМС відбувається під час місячних. Бо у цей час цервікальний канал природньо розширений, тому немає необхідності у додаткових спеціальних маніпуляціях для доступу в порожнину матки. За 1-2 дні до маніпуляції необхідно відмовитися від статевих контактів, спринцювання, місцевих гінекологічних лікарських засобів.
Під час процедури пацієнтка розміщується на гінекологічному кріслі. Лікар вводить у піхву гінекологічне дзеркало, проводить антисептичну обробку шийки та піхви та проводить анестезію. Потім поміщує спіраль у спеціальний провідник та вводить його у порожнину матки, де спіраль «виштовхується». Після того як лікар буде впевнений, що спіраль встановлена у правильному положенні та не викликає дискомфорту, провідник видаляється.
Довжина самої спіралі близько 4 см. Також до кінця спіралі закріплена капронова нитка довжиною близько 4-5 см, яка виводиться у піхву. Саме за її допомогою у майбутньому лікар зможе легко та акуратно видалити спіраль за необхідності. Після проведення процедури пацієнтці рекомендується спокій та відпочинок протягом години.
Після процедури
Протягом 3-4 днів після становлення ВМС пацієнтка може відчувати ниючий біль внизу живота., кров’янисті виділення. Наступна менструація може бути дещо більш болючішою та рясною. Та за 2-4 цикли все, зазвичай, нормалізується.
Протягом 7-10 днів після введення внутрішньоматкового контрацептиву рекомендується обмежити фізичні навантаження, не приймати гарячі ванни, проносні засоби, виключити статеве життя. Повторне відвідування лікаря рекомендується через 7-10 днів, потім при нормальному стані — через 3 місяці.
Але якщо ви відчуваєте сильний біль, маєте рясні виділення, що не зупиняються, або турбують вас, обов’язково зверніться до лікаря.
Лікарі гінекологи клініки ЮНОНА+ підберуть для вас відповідну спіраль та встановлять її максимально обережно, акуратно та ефективно. Також за необхідності у клініці ви можете провести маніпуляцію з видалення спіралі. Спеціалісти клініки ЮНОНА+ мають глибокий досвід у даній маніпуляції, тому ви можете бути впевнені у якості проведення процедури та постійній підтримці після неї.
На фото лікар-гінеколог клініки ЮНОНА+ Тимошенко Тетяна Володимирівна.
Для підтвердження вільної дати прийому, Вам зателефонує адміністратор клініки, або запропонує найближчу можливу
Назва послуги | Ціна, грн |