Менструальний цикл в дитячій гінекології

Записаться на прием
Главная » Блог » Поради від гінеколога » Менструальний цикл в дитячій гінекології
Статья

Ваша донечка стає дорослою. Не соромтесь поговорити з дитиною про зміни в її організмі. Про норму менструального циклу (МЦ), гігієну в ці дні, які гігієнічні засоби можна використовувати, щоб підготувати її до нового важливого періоду жіночого життя. А також не пропустити можливі патології.

Для цього ми разом із гінекологом клініки ЮНОНА+ Оксаною Подубинською підготували для вас корисні підказки.

Менструальний цикл в дитячій гінекології

Коли говорити з дівчинкою про місячні?

Це потрібно робити завчасно. Психологи рекомендують розказати дівчинці про її майбутні зміни за рік-два до початку статевого дозрівання, приблизно у віці 7-8 років. Адже сьогодні ми спостерігаємо значну акселерацію у підлітків. Наприклад, у деяких рас (негроїдна, монголоїдна) менахре (перша менструація) може з’явитись у 8-10 років, а в євпропеоїдної — норма з 12-13 років, звісно, є винятки. Розкажіть, що це нормально, скільки днів це має тривати, і з яким періодом повторюватись.

Що є нормою для МЦ дівчинки, а що ні?

Якщо говорити по циклічність, то повторення наступної менструації повинно бути не менше, ніж через 21 день, і не більше, ніж через 45 днів. Рахується з першого дня початку крововиділень. І ці періоди, до встановлення стабільного циклу (у 18 років), можуть бути різними, головне, щоб вони вкладались у згадані цифри. Місячні мають тривати в нормі до 7 днів.

За цей час має втрачатись не більше 250 мл крові. Звісно, виміряти це складно. Але тут маркером стане частота зміни гігієнічного засобу. Якщо це відбувається частіше, ніж раз в три години, то свідчить про надмірні виділення.

Також не є нормою дуже болісні місячні, з втратою свідомості, нудотою, блюванням, запамороченнями, головними болями. Що може свідчити про порушення гормонального фону, або дисфункцію яєчників. Такий стан вимагає обстеження у лікаря.

Має насторожити також поява міжциклічних кров’янистих виділень, кровомазань. Наприклад, за тиждень після закінчення менструації.

Менструальний цикл в дитячій гінекології

Які гігієнічні засоби вибрати? Як ними правильно користуватись?

Сьогодні є великий вибір таких виробів: менструальні чаші, тампони, одноразові та багаторазові прокладки, багаторазові трусики.

Звісно для дівчинки менструальні чаші не підходять, вона не живе статевим життя. Якщо говорити про тампони, які також вводять у піхву. То на відміну від чаші вони не можуть пошкодити дівочу пліву, бо допускається розмір, який її не травмує — до 2,5 см, а тампон у наповненому стані — 1,5 см. І хоча тампони дуже зручні, легко встановлюються за допомогою аплікатора, все ж таки вони, за деякими характеристиками, не зовсім безпечні.

Адже як і багаторазові прокладки містять у собі продукти нафтопереробки, а також оброблені дикосидом хлора, а ці речовини здатні затримувати доступ кисню до статевих органів. Це впливає на кровообіг, а також стає додатковим джерелом розмноження мікроорганізмів.

На ринку сьогодні також є великий вибір засобів з натуральних тканин — багаторазові прокладки та багаторазова нижня білизна. Їх мінус — потрібно прати, замочувати. Але в той же час вони дають можливість органам «дихати».

Вибрати можна те, що найбільш зручно та безпечно. Та головна умова для усіх засобів — гігієна, змінювати засоби необхідно щотригодини.

Запись к врачу
Ваш город

Ваше имя

Номер телефона

Удобная дата

Для подтверждения свободной даты приема, Вам перезвонит администратор клиники, или предложит ближайшую возможную

Избранные услуги не добавлены