Менструальний цикл в дитячій гінекології
Записаться на приемВаша донечка стає дорослою. Не соромтесь поговорити з дитиною про зміни в її організмі. Про норму менструального циклу (МЦ), гігієну в ці дні, які гігієнічні засоби можна використовувати, щоб підготувати її до нового важливого періоду жіночого життя. А також не пропустити можливі патології.
Для цього ми разом із гінекологом клініки ЮНОНА+ Оксаною Подубинською підготували для вас корисні підказки.
Коли говорити з дівчинкою про місячні?
Це потрібно робити завчасно. Психологи рекомендують розказати дівчинці про її майбутні зміни за рік-два до початку статевого дозрівання, приблизно у віці 7-8 років. Адже сьогодні ми спостерігаємо значну акселерацію у підлітків. Наприклад, у деяких рас (негроїдна, монголоїдна) менахре (перша менструація) може з’явитись у 8-10 років, а в євпропеоїдної — норма з 12-13 років, звісно, є винятки. Розкажіть, що це нормально, скільки днів це має тривати, і з яким періодом повторюватись.
Що є нормою для МЦ дівчинки, а що ні?
Якщо говорити по циклічність, то повторення наступної менструації повинно бути не менше, ніж через 21 день, і не більше, ніж через 45 днів. Рахується з першого дня початку крововиділень. І ці періоди, до встановлення стабільного циклу (у 18 років), можуть бути різними, головне, щоб вони вкладались у згадані цифри. Місячні мають тривати в нормі до 7 днів.
За цей час має втрачатись не більше 250 мл крові. Звісно, виміряти це складно. Але тут маркером стане частота зміни гігієнічного засобу. Якщо це відбувається частіше, ніж раз в три години, то свідчить про надмірні виділення.
Також не є нормою дуже болісні місячні, з втратою свідомості, нудотою, блюванням, запамороченнями, головними болями. Що може свідчити про порушення гормонального фону, або дисфункцію яєчників. Такий стан вимагає обстеження у лікаря.
Має насторожити також поява міжциклічних кров’янистих виділень, кровомазань. Наприклад, за тиждень після закінчення менструації.
Які гігієнічні засоби вибрати? Як ними правильно користуватись?
Сьогодні є великий вибір таких виробів: менструальні чаші, тампони, одноразові та багаторазові прокладки, багаторазові трусики.
Звісно для дівчинки менструальні чаші не підходять, вона не живе статевим життя. Якщо говорити про тампони, які також вводять у піхву. То на відміну від чаші вони не можуть пошкодити дівочу пліву, бо допускається розмір, який її не травмує — до 2,5 см, а тампон у наповненому стані — 1,5 см. І хоча тампони дуже зручні, легко встановлюються за допомогою аплікатора, все ж таки вони, за деякими характеристиками, не зовсім безпечні.
Адже як і багаторазові прокладки містять у собі продукти нафтопереробки, а також оброблені дикосидом хлора, а ці речовини здатні затримувати доступ кисню до статевих органів. Це впливає на кровообіг, а також стає додатковим джерелом розмноження мікроорганізмів.
На ринку сьогодні також є великий вибір засобів з натуральних тканин — багаторазові прокладки та багаторазова нижня білизна. Їх мінус — потрібно прати, замочувати. Але в той же час вони дають можливість органам «дихати».
Вибрати можна те, що найбільш зручно та безпечно. Та головна умова для усіх засобів — гігієна, змінювати засоби необхідно щотригодини.
Для подтверждения свободной даты приема, Вам перезвонит администратор клиники, или предложит ближайшую возможную