Полікістоз яєчників

поликистоз

Полікістоз яєчників – не захворювання. А зміни в їх структурі, які впливають на функціональність, порушують гормональний баланс та негативно впливають на репродуктивну систему.

Замість жіночих у великій кількості починають вироблятися чоловічі гормони. Це призводить до того, що фолікули не розриваються під час овуляції, не звільнюється яйцеклітина, а натомість формується кіста. Велика кількість таких фолікулів і полікістоз.

 

ПРИЧИНИ ТА СИМПТОМИ

У групі ризику генетична спадковість, стреси. Пологи, аборти, підвищена втомленість, переїзд, екзамени, інфекційні захворювання – будь-яке хвилювання може стати причиною гормональної дисфункції.

Якщо помітили у себе: підвищене оволосіння, швидкий набір ваги, висипки чи подразнення шкіри, зміни менструального циклу – варто звернутись до лікаря-гінеколога, аби встановити точний діагноз.

 

ЯК ЛІКУВАТИ?

Огляд гінеколога, УЗД та аналізи на гормони – допоможуть діагностувати полікістоз. Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) вилікувати не можливо. У даній ситуації коригують та лікують негативні прояви. Наприклад, щоб завагітніти лікар може призначити вам спеціальну гормоностимулюючу терапію. Порушення менструального циклу коригуються контрацептивами, проблеми зі шкірою, оволосінням – препаратами та косметологічними процедурами.

 

ВАЖЛИВО:

  • якщо вам не більше 18 років, то такий діагноз не визначається, адже до цього часу ще можливе становлення циклу;
  • якщо вам встановили діагноз СПКЯ, уважно слідкуйте за зайвою вагою, це один із факторів, що впливає на вираженість полікістозу;
  • якщо вам 50+, уважно слідкуйте за рівнем цукру в крові, бо СПКЯ може вплинути на розвиток цукрового діабету ІІ типу;
  • якщо вам 45+, один раз на рік проходьте УЗД порожнини матки, щоб виключити там зміни.

 

Помітили негативні зміни в організмі, зверніться до клініки ЮНОНА+. Наші професійні лікарі гінекологи допоможуть встановити правильний діагноз, призначити ефективне лікування. Також ви можете одразу в клініці здати усі необхідні для встановлення діагнозу аналізи та пройти відповідні процедури. 

 

Працюємо по усьому Приірпінському регіону. Гінеколог Ірпінь, Буча, Ворзель, Гостомель і т.д.