Дисплазія шийки матки. Методи лікування

Displaziya_sheyke_matk

Цервікальна інтраепітеліальна неоплазія (або дисплазія шийки матки) — це захворювання, при якому патологічно змінюється клітинна будова епітелію шийки матки і здорові шари слизової поступово заміщаються аномальними клітинами. Цервікальна неоплазія відноситься до потенційно небезпечних захворювань, так як може призводити до розвитку раку. При цьому саме захворювання виникає і протікає безсимптомно.

Виявлення дисплазії шийки матки на ранніх етапах розвитку є запорукою найбільш успішного лікування дисплазії.

Методи виявлення дисплазії у клініці Юнона+:

  • мазок на онкоцитологию по Папаніколау (ПАП-тест) — сучасний метод діагностики відхилень з боку клітин шийки матки. Пап-тести можуть виявити передракові і ракові захворювання, збираючи клітини з поверхні шийки матки. Іноді ці клітини здаються ненормальними або нетиповими, якщо дивитися під мікроскопом, але вони не є повністю злоякісними. Їх називають передраковими або передраковими клітинами, що означає, що вони можуть перетворитися в рак, якщо їх не виявити і не лікувати досить рано.
  • кольпоскопія — огляд шийки матки і стінок піхви спеціальним приладом — кольпоскопом на гінекологічному кріслі під збільшенням в 8-20 разів з освітленням.

 

Серйозність проблеми залежить від ступеня цервікальної неоплазії. Згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я існує 3 стадії захворювання: легка, помірна і важка дисплазія в залежності від глибини ураження слизової.

Для лікування неоплазії гінекологи клініки Юнона+ застосовують:

  • Кріодеструкцію — метод з використанням «рідкого азоту» для руйнування передракових клітин шийки матки. Під час процедури лікар вводить в піхву спеціальний інструмент (кріозонд) і притискає його до шийки матки. Газоподібний азот при температурі близько -50ºC створює на шийці матки «крижану кульку», яка вбиває аномальні клітини. Кріохірургія не вимагає анестезіологічного забезпечення та зазвичай займає близько 10 хвилин.
  • Аргоноплазмову абляцію — один із найбільш перспективних методів лікування патологій шийки матки. Принцип даної методики полягає в тому, що при впливі іонізованого газу аргону на патологічний осередок відбувається локальне нагрівання і коагуляція тканин.
  • Радіохвильову коагуляцію — методика ґрунтується на біологічних ефектах високочастотного електромагнітного поля на тканини шийки матки. Може застосовуватися також для лікування біопсії та конізації шийки матки, видалення кондилом і папілом шийки матки, слизової піхви, шкіри промежини.

 

У світовій гінекології важкий ступінь дисплазії вже вважається внутрішньоклітинним неінвазивним раком, який характеризується клітинними мутаціями тільки в шарі епітелію.
Цервікальну інтраепітеліальну неоплазію яку помічено вчасно, можна вилікувати, головне — не затягувати з відвідуванням лікаря гінеколога та уважно ставитися до свого здоров’я.

Клініка Юнона+  на варті Вашого здоров’я!